Proč je dobré mít průmyslovou filtraci?

průmyslová filtrace

Čistota vzduchu je velmi ožehavé téma. Monitoring ovzduší a kvality vzduchu probíhá neustále. Je nutné si však uvědomit, že v průmyslových halách, kde jsou pospolu lidé a stroje vzniká velká koncentrace prachu, který se lidem dostává do plic a může způsobovat vážná onemocnění. Proto vzduchotechnika a klimatizace poznáte, jaký je v tom rozdíl? Pravděpodobně asi správně tušíte, že obě věci mají, co dočinění se vzduchem. Ano, nezbývá než souhlasit, ale pojďme se podívat do detailu, co se skrývá pod pojmem průmyslová filtrace vzduchu a co klimatizace.

Zabezpečit neustálou výměnu vzduchu v uzavřeném prostoru je nezbytné. Nedocílíme-li správné a dostatečné výměny čerstvého vzduchu z venku, musíme počítat s výskytem vlhkosti. Ta sebou přináší zvýšené riziko vzniku plísní a jiných mikroorganismů., Dalším důvodem, který se týká spíše průmyslovějších hal je výskyt mikročástic prachu, které jsou pro plíce zaměstnanců velmi nebezpečné. Při dlouhodobém vystavení těmto částicím může dojít ke vzniku astmatu nebo jiných vážných onemocnění cest dýchacích. Nyní už je jasné, že výměna vzduchu je nezbytná! Pojďme se podívat na jednotlivé způsoby, jak docílit cirkulace a čištění vzduchu.

Způsoby čištění a výměny vzduchu

Vzduchotechnika

Právě v průmyslové vzduchotechnice je zcela žádoucí zabezpečit výměnu čerstvého vzduchu z důvodů přítomnosti škodlivých mikročástic. V provozu se totiž nachází větší množství zařízení, které vzduch spotřebovávají a následně ho znehodnocují, znečištěním nebo zahřátím. V takovém prostředí není vhodné, aby zaměstnanci pobývali každý den, například 8 hodin.

Klimatizace

Klimatizační jednotky jsou uzpůsobeny k úpravě vzduchu v místnosti, celé budově nebo průmyslové hale. Pracuje na principu odebírání tepla ze vzduchu a pomocí chladicího média ho odvádí mimo místnost, nejčastěji do venkovního prostředí. Klimatizace neznamená jenom chlazení, lze s ní i topit, zejména však na jaře nebo na podzim, když není mráz. Této opačné funkci se říká tepelném čerpadlo vzduch / vzduch. Je velmi důležité neplést pojmy vzduchotechnika a klimatizace, protože klimatizace se stará pouze o teplotu a vlhkost vzduchu v daném prostoru. Naopak vzduchotechnika zabezpečuje kompletní úpravu vzduchu, tedy například výměnu vzduchu, ohřev, chlazení, vlhčení, odvlhčování a čištění.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4