Co je to městský mobiliář a jak jej vybrat

městský mobiliář

Jdete městem, po svém boku máte jízdní kolo a najednou potřebujete kolo odložit a uzamknout. Představte si takovou triviální a běžnou situaci, kterou zažíváme téměř denně. Vše je v pořádku, pokud najdete ve svém okolí stojan, v opačném případě je to nepříjemnost a jen málokdo nechá své kolo jen tak opřené, aby riskoval jeho krádež. Tímto jsem nakousl téma tohoto článku, tedy městský mobiliář a vše, co k němu patří.

Co je to městský mobiliář?

Mobiliář najdeme opravdu v každém městě a mnohdy jsme schopni podle toho poznat s jakým městem, respektive vedením města máme tu čest. Nejprve bychom si měli říct, co do městského mobiliáře patří a co naopak ne. Tímto názvem nejčastěji označujeme to, co utváří ucelenou podobu míst, kde se schází větší počet lidí, tedy lavičky, stojany na kola, květináče atd. Naopak je potřeba upozornit, že do této skupiny nepatří odpadkové koše nebo zastávky MHD.

Aktuální trendy v mobiliářích

Moderní městský mobiliář se vyznačuje svěžím designem s využitím kvalitních a odolných materiálů, které jsou podrobeny zátěžovým testům a homologačním zkouškám, aby nehrozilo ohrožení zdraví obyvatel nebo turistů. Lavičky jsou nejčastěji vytvořeny z pevné železobetonové konstrukce, které mají vysokou životnost a velmi dobře odolávají vandalům. Dřevo je pomalu vytlačováno, místo toho jsou použity recyklované plasty, vyznačující se dobrými tepelně izolačními vlastnostmi a odolnosti vůči povětrnostním vlivům.

Kde vybrat a nakoupit kvalitní mobiliář?

Jste-li starosta nebo zastupitel, je potřeba sledovat aktuální nabídky a reference firem zabývajících se výrobou a distribucí městských mobiliářů. Mnoho firem je schopno nabídnout komplexní služby a široké nabídky ucelených celků mobiliáře. Například společnost FORPLAST je jedním z předních českých výrobců kvalitních mobiliářů. Na závěr jen tolik, "Pokud mají obyvatelé kde sedět, odkládat svá kola nebo trávit čas u fontány, stávají se veselejšími a o to tady přece jde.".

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4