Chcete prodat prosperující firmu? Na toto si dejte pozor!

obraťte se na profesionály

Důvodů pro prodej prosperující firmy může být mnoho. Lidé to ví a čím dál častěji vznikají společnosti, které se prodejem takových firem zabývají. Nevěřte ale první firmě, na kterou narazíte, mohli byste se totiž ošklivě spálit.

Tento článek jsme se rozhodli zveřejnit jako takový menší informační materiál pro ty, kteří se snaží prodat svoji firmu. Jedná se o několik základních bodů, které byste si měli zjistit ještě předtím, než si sjednáte první schůzku. Bude vás to sice stát trošku času, ale vyhnete se tak zbytečným problémům, které by mohly nastat při špatném výběru zprostředkovatelské firmy.

1. Zpracujte si seznam firem, které odpovídají vaší potřebě

Nevěřili byste, jak často se prodej firmy nepovede právě proto, že si lidé najali společnost, která v daném oboru nemá dostatečné zkušenosti. Každé odvětví totiž vyžaduje rozdílný přístup. Proto si při vypracovávání seznamu dávejte pozor na to, jakým typem firem se zprostředkovatel prodeje nejvíce zabývá. Seznam společností na prodej můžete dohledat i na internetu.

2. Pročtěte si reference

Když budete mít seznam hotový, u každého zprostředkovatele si pořádně projděte reference od klientů. Většinou tam najdete zajímavé postřehy z průběhu celé spolupráce a přiblížíte si tak činnost dané společnosti.

3. Kontaktujte klienty zprostředkovatele

Pokud je to možné, pokuste se kontaktovat klienty, jejichž firmy už byly prodány. Osobním rozhovorem se dovíte ještě více detailů než ze psaných referencí na webu.

Teď už byste měli mít docela slušný obrázek o činnosti všech společností, které jste si na začátku vybrali a měli byste být schopní si je seřadit podle toho, jak vám vyhovují či nevyhovují. Další krok je zprostředkovatele kontaktovat a s každým z nich si domluvit schůzku a zjistit, co konkrétně vám mohou nabídnout a jak bude vaše spolupráce probíhat. 

Nikdy se ale nepokoušejte prodat firmu sami a obraťte se na profesionály. Bez předchozích zkušeností je totiž prodej firmy opravdu těžká a složitá záležitost.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4