Svislé zdvihadlo – vysokozdvižná pracovní plošina

Když se řekne plošina, můžeme si představit širokou škálu věcí. Někteří si ihned vybaví nížinu nebo rovný povrch, jiní třeba jezerní plošinu, místo kde se nachází v malém perimetru více jezer, odpalovací plošiny nám pomáhají dostat rakety do vesmíru a ropné plošiny ty rakety pohání. My se zaměříme spíše na technickou část tohoto pojmu. 

Pracovní plošina, nebo montážní plošina, podle vašich preferencí, je zdvihací technologie které má vyhrazené místo pro lidi, kteří plošinu obsluhují. Můžeme se setkat s tím, že toto místo má podobu plochy, kterou ohrazuje zábradlí, to kvůli bezpečnosti, nebo se může jednat o koš. Ploiny nám pomáhají dostat se na těžko dosažitelná místa a nebo bez fyzické práce díky hydraulice zvednout těžké břemeno.

Práci v těžko dosažitelných místech nám to ulehčuje zejména u okrajů střech, v elektrických vedeních, u vysokých stromů a městských lamp. Můžeme tedy říct, že tyto plošiny slouží převážně k transportu, buď lidí anebo materiálu či jiného závaží. 

Velice hojně používané jsou kloubové plošiny, které bývají namontované na autě nebo náklaďáku, takže jsou schopny snadného přemisťování na velké vzdálenosti. Díky ramenu se nepohybují pouze nahoru a dolů, ale jsou schopny se hýbat i v kruhu, podle dosahu ramene.

Inreka plošiny elice profesionální firma, která se zabývá prodejem a pronájmem těchto plošin. Kromě kloubových nabízí i teleskopické a například přívěsové. 

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4