Vstupní turnikety od české firmy

Vstup, vchod nebo vjezd. Místo, kudy chodí lidé nebo jezdí vozidla do uzavřených a nějakým způsobem kontrolovaných objektů či areálů. Ano, na předchozí větě je důležité slovo kontrola, protože bez ní by mohli projít i lidé, kteří například nedisponují určitým oprávnění. Standardním způsobem monitorování zaměstnanců jsou vrátnice s "píchačkami", které postupně nahrazují turnikety na vstup.

Kontrola vstupu nejen na vrátnici

S monitoringem vstupů se potkáme v MHD, na parkovištích nebo také lyžařských svazích. Dnes snad nenajdete středisko, které by nedisponovalo turniketovým systémem, který plní několik funkcí. Kromě toho, že sledují platnost jednotlivých čipových karet, dovedou také odhalit "kupčení" s nimi pomocí kamerového systému a snímání obličejů.

Podobně fungují i vstupové turnikety na vrátnicích. Každý zaměstnanec vlastní jedinečnou identifikační kartu nebo čip a ten přiloží ke čtečce na turniketu. Na základě ověření dojde k započtení příchodu/odchodu do docházkového systému a také vpuštění zaměstnance nebo automobilu do objektu. Moderní turniketové jednotky jsou designově laděné a existuje hned několik variant. Ty se od sebe liší například provedením, materiálem nebo funkcemi.

Dva v jednom

Tuto užitečnou funkci jsem již v předešlém odstavci představil, nicméně ji věnuji ještě tento odstavec. Turnikety umožňují propojení s docházkovým systémem a také kontrolu vstupů do jednotlivých částí areálu nebo definování časových zón. Ceny se pohybují v přijatelném rozmezí a odvíjejí se od nadstandardních funkcí. Legitimace zaměstnanců může probíhat prostřednictvím čipu, otisku prstu, smartphonem nebo skenováním oka.

Na trhu najdeme mnoho společností, které nabízejí několik variant dodavatelů vstupních turniketů a také docházkových systémů s mnoha "vychytávkami". Osobně bych doporučil českou společnost SPEDOS, která se zabývá veškerými vstupy, a to jak personálními tak i průmyslovými. Odborníci vám nabídnou optimální řešení k vaší spokojenosti.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4