Výběr brány: Jaký typ je nejlepší?

pojezdová brána

Ztrácí se vám věci z vašeho nového neoploceného pozemku? Navštěvují vás v noci nezvaní návštěvníci? Je nejvyšší čas s tím něco udělat. Hned první možností je stavba plotu a brány. Plot ještě vyberete ale co brána? Tento článek slouží jako návod, jak postupovat při výběru brány pro nový plot.

Mezi nejpoužívanější a nejjednodušší brány patří křídlový typ. Brána je svařena z ocelových profilů a zavěšená pomocí pantů na sloupcích. Nejlevnějším řešením je ruční otevírání, podle chuti nebo spíše lenosti lze dovybavit elektrickým pohonem. Aby bylo zajištěno bezpečí, samozřejmostí je zámek s FAB vložkou.

Pokud se vám zdá být křídlová brána zastaralá, možná máte pravdu. Dalším řešením je posuvná brána, která je vyrobena z ocelového profilu obdélníkového tvaru. Na spodní straně rámu jsou připevněna ložisková kolečka, která zajišťují posuv brány po kolejnici. Tato kolejnice je připevněna k betonovému základu, který je po celé délce brány. Aby nedošlo k vyjetí brány, je pojištěna horním vedením na sloupku. Tento typ je výhodný zejména proto, že šetří místo a vy můžete parkovat hned za branou. Nejčastěji je tento typ vidění s elektrickým pohonem na dálkové ovládání.

Tento typ, tedy samonosná pojezdová brána je modernějším typem. Nicméně je také svařena z obdélníkových profilů. Nepotřebuje však spodní vedení, na spodní straně konstrukce je totiž připevněn speciální profil, zajišťující samotný posuv. K posuvu pomáhají ložiska a podpora v podobě sloupku s gumovými kolečky. Rozhodnete-li se pro elektrický posuv, musíte konstrukci dovybavit o hřeben do kterého zapadá ozubené kolo pohonu. Stejně jako klasická posuvná brána šetří místo, navíc se však nemusíte starat o kolejnici.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4