Bioklimatická pergola ochrání před sluncem

bioklimatická pergola

Léto je v plném proudu, teploty přes den i v noci jsou tropické a mnoho lidí ani nechce jet do zahraničí. Toto počasí nahrává zahradám, bazénům a pergolám, tam se nyní tráví maximum volného času. Ti, co na jaře postavili pergoly na sebe mohou být pyšní, ovšem těm, co se chtěli dát do stavby až nyní, poradím něco převratného. Klasických pergol je více než dost, a navíc je pod nimi v poledne pěkné vedro. Co takhle zkusit tzv. bioklimatickou pergolu?

K čemu je dobrá pergola?

Zahradní přístřešky neboli pergoly jsou velmi populární stavbou. Původně sloužily jako opora pro rostliny. Jelikož se rostlinám na konstrukci dařilo, vytvořily uvnitř stín a vlhko, kterého si všimli lidé a postupně se pergoly začaly těšit své oblibě. Nyní jen ve výjimečných případech spatříme rostliny na pergole, takže příjemné klima se taky vytratilo. Místo toho se v pergolách vyskytuje dřevěný nábytek, krby nebo jiné dekorace.

Bioklimatická pergola

Nejmodernějším zahradním přístřeškem je bioklimatická pergola, kterou mnozí znát nebudou, pojďme si celý princip a konstrukci vysvětlit. Výhody těchto pergol spočívají přímo v jejich multifunkční konstrukci. Ta je tvořena dutými nosnými sloupy a speciálními lamelami, tvořící střechu. Pomocí natáčecích hliníkových lamel dosáhnete ideální cirkulace vzduchu směrem nahoru, což vytvoří příjemné prostředí pro posezení i v parných dnech. Co když začne pršet? Nebojte, nezmoknete, lamely se totiž natočí tak, že vznikne rovná střecha. O odvod vody se postará dutá konstrukce bioklimatické pergoly.

Výhody bioklimatické pergoly

Hlavní předností tohoto typu pergoly je jejich vysoká schopnost individuálního nastavení dle chuti. Jednoduše, pomocí dálkového ovladače jste schopni ovládat natočení lamel a tím regulovat klima v pergole jedním kliknutím.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4