Jak vybrat správné odsávací zařízení?

Je jasné, že bez odsávání se neobejde žádný výrobní průmyslový provoz. A už vůbec ne takový, při jehož provozu vznikají nebezpečné zplodiny, které mohou ohrozit zdraví a život zaměstnanců. Je proto nutné pořídit správné odsávací zařízení, které vás rizika zbaví. Výběr ale není zas tak jednoduchý a měli byste mít alespoň základní představu o tom, co přesně chcete. S tím vám alespoň ze základu pomůže tento článek.

Odsávání můžeme nejjednodušeji rozdělit na tři druhy podle toho, jakého typu zplodin nás zbavují. Potom se dál dělí ještě na jednotlivé přístroje, které si dopodrobna představíme jindy. Dnes půjde o to, abyste si udělali představu o tom, jaký typ zařízení bude ten nejlepší pro váš provoz.

Odsávání kouře

Kouř vzniká nedokonalým spalováním. Obsahuje nejen směsici plynů, ale také drobných částeček, které se usazují jak na povrchu pracovních ploch, tak uvnitř organismu nechráněných pracovníků. Filtrace kouře je důležitá proto, abyste se jakéhokoliv usazování zbavili. Usnadníte si úklid a navíc lidem zpříjemníte práci a život. Odsávání kouře můžeme rozdělit na lokální, které probíhá přímo v místě vzniku kouře a prostorové, které probíhá tak, že dochází k neustálé výměně vzduchu v objektu.

filtrace kouře

Odsávání pilin

Jak určitě víte, piliny vznikají při obrábění dřeva. Mohou být velké, které organismus zaměstnanců tolik neohrožují, ale také velmi malé. Na ty už je potřeba si dávat pozor, protože se stejně jako částice kouře mohou dostat do dýchacích cest a zase způsobit nebezpečné choroby.

Odsávání prachu

S prachem jako takovým se setkáváme běžně. Pokud nejste alergik, je možné snést běžné množství prachu bez jakýchkoliv větších problémů. Ty se objevují až pokud se dostanete do kontaktu například s průmyslovou výrobou. Broušení, drcení a práce těžkých strojů jsou pro prachové částečky vyložený ráj a pokud se jejich množství nekontroluje a neomezuje, mají schopnost napáchat podobné škody jako například kouř.

Odsávání není radno podceňovat. Investujte do výběru nejen peníze, ale i čas. Využijte veškeré rady od výrobce nebo dodavatele a hlavně zajistěte příznivé prostředí pro vaše zaměstnance.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4