Dutinkový polykarbonát a jeho využití

Polykarbonáty se často používají jako náhrada za sklo, protože jsou trvanlivější, bezpečnější a kvalitnější. Přenos světla je podobný sklu, i když záleží nejen na tloušťce vrstvy, ale také na typu polykarbonátu.

Výsledek obrázku pro site:https://www.lexan.cz


Nejlepší parametry má tuhý polykarbonát - garantuje až 92% propustnosti světla. U komůrkového neboli dutinkového polykarbonátu klesá koeficient průniku s rostoucím počtem komor. Materiál je zároveň lehký (dvakrát lehčí než sklo), odolný proti mechanickému poškození (nepraskne, nerozpadá se) a je odolný vůči deformaci. Při nárazu se nerozbije - odpor je 200 krát vyšší než u skla. Udržuje trvanlivost v širokém teplotním rozsahu (-40 až 130 ° C). Polykarbonát sám o sobě není odolný vůči UV záření, ale je potažen speciální vrstvou akrylu ze strany vystavené tomuto nepříznivému faktoru. V důsledku toho účinně absorbuje záření. Snadno se zpracovává (řezání, frézování, vrtání). Vyznačuje se vysokou tepelnou a akustickou izolací.

Dutinkový polykarbonát a jeho využití


Na trhu existují různé formy polykarbonátů, které se liší vzhledem a parametry. Široké uplatnění má pevný polykarbonát s hladkým povrchem. Velmi často má zvýšenou odolnost proti poškrábání a chemikáliím. Dutinkový polykarbonát je více používán jako střešní krytina pro osvětlení, garáže a terasy. Je velmi trvanlivý, ale méně pružný než pevný polykarbonát. Při vrtání je nutné vyvrtat a použít pásku.
Dutinkový polykarbonát se využívá pro:

zastřešení a zasklení sportovních, průmyslových a komerčních budov
větrací otvory a světlíky
střechy průchodů, autobusové zastávky, semafory
verandy, zimní zahrady, balkony
skleníky, bazény
dělící stěny
zavěšené stropy
bezpečné výplně oken a dveří


Velmi oblíbený je dutinkový polykarbonát také na zimní zahrady, verandy či k zastřešení pergoly. Stejně tak s ním můžete zastřešit balkon, který bude mít navíc v zimě vhodnou tepelnou izolaci. Využití v domácnosti i průmyslu je u tohoto materiálu skutečně široké. Polykarbonátové stříšky nad vchodem vás ochrání před deštěm i sněhem než najdete klíče nebo odemknete.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4