Leštění hliníku od profesionálů

Bugatti, Oldtimer, Auto, Classic, Vehicle, Old

Nejeden domácí kutil se v rámci volnočasových koníčků pustil do jedné z nejkrásnějších oblasti ruční tvorby, a tím je renovace. Renovace již vlastněných předmětů může ušetřit spousta peněz a stresu při výběru nového produktu, nebo se dá na výrobě a renovaci starých předmětů slušně vydělat.

Jako koníček tedy renovace v sobě kombinuje práci kreativní a mechanickou, dohromady tvořící skvělou kombinaci pro volný čas. Při renovaci se dostanete do oblastí, nad kterými jste možná dosud nepřemýšleli a budete se často obracet na známé či internetový vyhledávač, jak si poradit s nadcházejícím problémem. Dnes bychom vám chtěli ušetřit práci a poradit, jak nejlépe vyleštit hliněné povrchy a celohliníkové předměty.

 

Něco málo o hliníku

Wikipedia o hliníku píše: “Hliník je neušlechtilý stříbřitě šedý, nestálý, kujný kov, elektricky velmi dobře vodivý. Při teplotách pod 1,18 K je supravodivý. Atomy tvoří kovové krystaly tvořené krychlovými plošně centrovanými elementárními buňkami, což odpovídá nejtěsnějšímu uspořádání kulových atomů.”

 

Metody leštění hliníku podle míry poškození

Silně narušený povrch, který je dosud pohromadě, je možné zachránit od hlubokých rýh a koroze kombinaci mechanického broušení a leštění. Zpravidla platí, že tyto velké nedostatky kovu můžete odstranit, zároveň ale způsobíte drobné rýhy, které se časem budou zvětšovat. Tomu se v zásadě nedá vyhnout, pokud se rozhodnete věnovat leštění hliníku svépomocí. 

Nejdříve očistěte hliník od prachu a mastnoty. Dále záleží na velikosti leštěného předmětu, ale budete potřebovat brusný materiál. Od nejhrubšího po nejjemnější, buď brusný papír nebo brusné mechanické kotouče. Doporučujeme začínat s hrubostí 180/240, postupovat k jemnějšími a využívat během broušení lojovou pastu, abyste zabránili zanášení brousícího prostředníka. Málo narušený hliník nepotřebuje tak dlouhou dobu broušení, ani tak hrubý brusný povrch. TIP: leštění provádějte jen v jednom směru, nejlépe ve směru hliníkových prolisů. 

Podle požadovaného konečného výsledku buď skončíte během brusného procesu s hrubším broušením. Matného výsledku docílíte, když budete leštit před koncem ne kolmo, ale lehce šikmo k prolisům. Leského povrchu docílíte buď jemnějším leštícím povrchem, většinou jemnou látkou. Na konci můžete ochránit povrch před korozí matným, či lesklým lakem.

Pokud nemáte zájem si pořídit celou sadu na leštění hliníku kvůli jednomu domácímu projektu, máte možnost využít služeb profesionála, který zajistí nejjemnější leštění hliníku bez poškození a nejlepší ochranou na konci služby.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4