Jaké jsou výhody jednoúčelových strojů?

Prvně si povíme, co takové stroje vůbec jsou. Jednoúčelové stroje jsou takové strojní zařízení, které se využívají pro automatizaci. Mezi jejich přednosti jsou chytrý design a špičková kvalita. Vysoká produktivita těchto strojů je dána inovativními přístupy a týmem zkušených vývojářů. Jednoúčelové stroje mohou mít jakoukoliv funkci.

Kde se jednoúčelové stroje využívají?

Jednoúčelové stroje mají své využití, kde lze velmi obtížně nebo dokonce vůbec, využívat sériové vyráběné stroje. Mezi takové stroje si můžete představit hydraulické nůžky, nůžky na přípravu polotovarů, stříhací a tvarovací automaty a další. Následně je jen na vás, jakou funkci stroj bude mít a následně ho lze naprogramovat přímo pro vaše potřeby.

Proč je využívat?

Mnoho strojů mají více funkcí najednou, to se může zdát jako velká výhoda, v některých oblastech také je, ale pokud chcete opravdu zoptimalizovat, urychlit a ušetřit je lepší využívat jednoúčelové stroje.

Tyto stroje, jelikož mají jednu funkci a opakují ten jeden a ten samý pohyb stále dokola, tak maximalizují rychlost práce, a hlavně jejich výstupy jsou v jedné kvalitě, což minimalizuje ztráty na penězích a času.

Hlavní výhody používaní jednoúčelových strojů

Zvýšení produktivity

Jak už bylo zmíněno, jelikož tento typ stroje má pouze jeden úkol, jeho produktivita lineárně roste, z důvodu minimálních peněžních i časových nákladů na nastavení a údržbu stroje.

Zvýšení rychlosti výroby

U stroje s více funkcemi je někdy obtížné stroj přenastavit tak, aby kvalitně vykonával jiný úkon, než na který byl původně nastaven. Většinou to zabere jednotky až desítek minut. Pokud je stroj nastaven na jeden úkon jeho výrobní rychlost je značně vyšší než u jiných strojů, kde mohou být prodlevy.

Méně komplikované

Tyto stroje se skládají z méně částí a součástek. To umožňuje technikům a programátorům jednodušší správu stroje, jak už z pohledu programování či údržby stroje.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4