Prodej funkčních firem s historií

výhodný prodej společnosti

Mohlo by se zdát, že k prodeji firem dochází jenom z toho důvodu, že se jí dlouhodobě nedaří, nebo že došlo k nějaké jiné hrozné události, která jejího majitele k prodeji firmy přiměla. Tak to ale často vůbec není, k prodeji firmy může dojít i z dalších důvodů, které si dnes představíme a taky si řekneme, jak firmu prodat.

Důvody pro prodej zavedené firmy s historií můžeme v základě rozdělit na osobní a firemní. Samozřejmě by se jich našlo víc, ale kvůli jednoduchosti se budeme soustředit na tyto dvě kategorie.

K osobním důvodům patří například změna osobních priorit. To dává smysl, co říkáte? Člověk, který před dvaceti lety založil firmu bude v současnosti profesně i osobnostně někde úplně jinde a vedení firmy už jej nemusí naplňovat tak, jako tomu bylo kdysi. Tím bychom se mohli dostat k dalšímu bodu, kterým je únava z vedení. Majitelé se totiž tolik snaží o to, aby firma fungovala na 100%, že někdy zapomínají na své vlastní volno, což vede ke stále větší únavě. Firmy se často také prodávají proto, že neexistuje nikdo, kdo by současného majitele či vedoucího v jeho funkci nahradil a dochází ke hledání lidí jinde.

Teď se dostáváme k firemním důvodům pro prodej firmy. Tady bychom začali s důvodem, kterým je snaha dát firmě prostor k dalšímu rozvoji. Příliš mnoho let pod stejným vedením totiž může pro firmu znamenat stagnaci, nebo to, že trhu nepřináší nic nového, což je v době neustálého vývoje velký problém. K prodeji také může dojít kvůli špatným vztahům mezi zaměstnanci nebo jednotlivými společníky. A samozřejmě bychom neměli zapomenou na dynamiku trhu, kterou současný majitel či ředitel nemusí zvládat.

 

Může se zdát, že výhodný prodej společnosti je nadlidský úkol. Nebudeme vám lhát, je to docela těžké a většinou je zapotřebí odborné asistence například ze strany společností, které se prodejem firem zabývají. Mají totiž mnohaleté zkušenosti v tomto oboru a ví, jak firmu prodat co nejvýhodněji. Pomohou vám nejen s prodejem, ale i administrativními záležitostmi, které po prodeji nastávají. Nebudete tak na tak složitý úkol sami.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4