Výběr recumbentu pro své zaměstnance

recumbenty

Děláte něco pro své tělo? Pokud si právě říkáte, že od podzimu začínáte, je to vhodná příležitost na seznámení se základními stroji v posilovnách. Slyšeli jste někdy o tzv. recumbentu? Pokud ne, nyní se to dozvíte.

Co je to recumbent?

Jedná se o moderní a velmi oblíbený trenažér, určenou pro posilování nebo jen procvičování zejména spodní části těla. Typické pro tyto pomůcky je jejich sedlo s opěrkou, které celé cvičení značně zpříjemňuje. Jelikož jsou dále opatřeny navíc madly, lépe se na ně sedá a cvičit mohou i lidé se sníženou pohyblivostí nebo problémy se stabilitou. Mnohdy jsou tyto stroje vidět v rehabilitačních ordinacích, kde se pomocí nich procvičují klouby jiné části těla, přičemž se dosahuje značných úspěchů při rehabilitaci.

Výhody cvičení na recumbentu

Recumbenty v sobě spojují velké množství výhod, zejména lze zmínit příjemné sezení, široké spektrum nastavitelné zátěže nebo multifunkční počítač vybavený LCD displejem. Ten můžete ovládat dotykem a volíte si na něm tréninkové programy. Dále nabízí informace o:

  • rychlosti,
  • času,
  • ujeté vzdálenost,
  • spálených kaloriích,
  • tepové frekvenci, atd.

recumbenty

Důvody proč koupit právě tento stroj?

Mnoho z výhod jsem popsal již výše, nicméně všechny výhody ještě jednou shrnu. Recumbenty jsou velmi ekologické, protože energii vytváříte vy sami, svým pohybem, dále jsou vybaveny multifunkčním informačním displejem, jsou vhodné pro lidi se sníženou pohyblivostí a často se využívají při rehabilitacích. Skvělé výsledky dosahují i lidé, kteří se snaží zhubnout, a to díky cíleným programům na snížení tělesné váhy. Recumbenty lze dále doporučit i pro zlepšení kondice nebo pro redukční trénink. Programy není potřeba nijak stahovat a složitě instalovat, velké množství je přímo přeinstalováno v paměti počítače. Nespornou výhodou a důvodem proč cvičit právě na recumbentu je snadné ovládání zátěže a jeho snadná přemístitelnost, takže nebude rušit tam, kde nebudete chtít.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4