Rozdíl mezi epoxidovými a polyuretanovými stěrkami

 

Polyuretanové a epoxidové stěrky jsou oblíbenou volbou pro většinu průmyslových provozů. Sklady, logistické budovy, automobilový průmysl a další obory už je používají velmi dlouhou dobu. Není se čemu divit, pro průmyslové podlahy jsou stěrky ideální. Jaký je mezi nimi ale rozdíl? Dozvíte se v tomto článku.

Epoxidové stěrky

Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma typy podlah je to, že epoxidové stěrky jsou tvrdší a odolnější. Je možné je více zatěžovat a proto se perfektně hodí pro podlahy v budovách jako jsou sklady, výrobní centra s těžkými stroji a logistická centra.

Polyuretanová stěrka

Podlahy z polyuretanové stěrky jsou oproti té epoxidové elastičtější a jsou schopny velmi dobře absorbovat nárazy. To samé platí i pro podlahy, které musí přežít vyšší vibrační a tepelnou námahu. Polyuretanové stěrky se často používají pro parkovací domy.

 

Další odolnost

  • Chemická odolnost: Polyuretan a epoxid se při vystavení chemikáliím chovají odlišně. Proto se každá z těchto stěrek hodí do jiného typu průmyslu. Pro potravinářský průmysl je ideální polyuretan, protože je odolnější vůči potravinovým kyselinám. Epoxid se zase umí poprat s kyselinou sírovou. Před výběrem podlahy si proto musíte zjistit, jaké látky se budou v prostoru používat.
  • Ochrana proti UV záření: Pro vnější aplikace je vhodnější polyuretan, protože lépe odolává UV záření. V takovém prostředí má také delší životnost, lepší odolnost barev a podobně. Existují ale také epoxidové stěrky, které UV záření nezničí

Potřebujete průmyslovou podlahu?

Pokud zrovna sháníte polyuretanovou nebo epoxidovou stěrku do průmyslového provozu, kontaktujte firmu JA Clean. Mají zkušenosti se stěrkami pro různá průmyslová odvětví a na seznamu referencí mají spoustu známých jmen. Kromě epoxidových a polyuretanových stěrek se zabývají také podlahovým značením, čištěním a komplexními opravami.

TIP: Článek o zatemňovacích roletách

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4