Průmyslový robot: Spojenec, nebo nepřítel?

Průmysloví roboti jsou čím dál rozšířenější a jejich růst se rozhodně zastavovat nebude. Stále více se šíří do různých průmyslových odvětví a spousta zaměstnanců firem se bojí, že kvůli nim přijdou o práci. Kde je ale pravda?

Výhody průmyslových robotů

  • Schopnost neustálé práce: Roboty dokážou fungovat opravdu hodně dlouho bez přestávky a bez snížení produktivity. Zatímco člověk po čase repetitivní práce spadne do módu autopilota a jeho efektivita jde dolů. To u robotů ale ani náhodou neplatí. Samozřejmě, že je jednou za čas potřeba mírná kalibrace a kontrola. Nestane se ale, že bych chtěl najíst nebo chvíli odpočívat.
  • Investice do budoucna: Kolaborativní roboty nejdou zrovna levná záležitost. Do budoucna se ale jejich pořízení velice vyplatí, protože míra zvýšení produktivity je naprosto nepopsatelná.

průmyslový robot

Hrozí vám ztráta zaměstnání kvůli robotům?

Vykonáváte práci, při které sedíte u pásu a dvanáct hodin montujete dohromady součástky? Potom je možné, že časem o tuto práci možná kvůli robotovi přijdete. Je tu ale jedno obrovské ALE. Pořízení průmyslových robotů do firmy dává vám, jako (ještě pořád) inteligentnější entitě možnost zvýšit si kvalifikaci a stát se programátorem nebo správcem toho robota. A nemusíte se ani bát, že byste museli strávit dlouhá léta programováním. Existují roboty s programy, které zvládnou naprogramovat i začínající programátoři. Myslete také to, že takový kariérní postup vám přinese kratší pracovní dobu a určitě i vyšší plat.

Shrnutí

Pořád si myslíte, že jsou tu roboty od toho, aby vás ve všem nahradili? Přečtěte si článek ještě jednou. Průmyslové roboty vám přinášejí možnost zvýšení kvalifikace a postupu na pozici, ve které budete šťastnější, než ve vaší dosavadní práci u pásu. Jestli se chcete o robotice dozvědět víc, existuje spousta knížek nebo specializovaných portálů, které vám pomohou dozvědět se o tématu víc. Pokud vás robotika zaujala natolik, že byste své možná budoucí kolegy chtěli vidět naživo, vzniká čím dál více konferencí a veletrhů, které se průmyslovým robotům věnují.

 

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4