Jak vybrat kalové čerpadlo a ušetřit

Kalová čerpadla přijdou vhod ve chvílích, kdy se něco pokazí. Porucha na septiku, potrubí nebo jen silná bouřka, která zaplaví suterén. Poradíme vám, jak vybrat vhodné kalové čerpadlo a ušetřit i několik stovek korun.

Po čerpadlem, kterým se říká kalová sáhnete kromě havarijních stavů i v případech odčerpání vody z:

  • z nádrží,
  • jímek,
  • bazénů,
  • septiků.

"Kalovky" do septiků jsou zvláštním druhem, který dokáže přemístit jak splaškovou vodu, tak i pevné části. Zajímá vás otázka, že se neucpe? Může za to řezací systém, který hrubé nečistoty rozmělní na menší, které lze odsát. Tento typ čerpadla je vhodné mít po ruce u rodinného domu i na chalupě.

Výběr nového čerpadla na hrubé nečistoty

Pořád je to ta samá písnička, musíme vybírat taková čerpadla, která jsou na první pohled kvalitně zpracovaná a bytelná. Poté se vyplatí sledovat tyto parametry:
průtok čerpadla – množství vody, které čerpadlo přečerpá za jednotku času,
celkovou výšku – výškový rozdíl mezi hladinou a výstupem (výkon čerpadla),
materiál konstrukce – nejlépe antikorozní úprava (nerez).

Povrchové nebo ponorné? To je rozdíl.

Někdy se můžete setkat s pojmem "povrchovka". Jedná se o čerpadlo určené pro umístění nad hladinou v suchu! Při výběru sledujte sací hloubku, tedy číslo, které udává maximální možnou hloubku, ze které lze čerpat. Naopak ponorný typ, jak již sám název napovídá je určeno pro úplné ponoření do vody. Zde je dobré se zaměřit na parametr maximální hloubka ponoru.

Chceme-li ušetřit pár stovek nebo dokonce tisiců, je dobré se řídit výše zmíněnými tipy. Pokud koupíte levné čerpadlo s podezřelým původem je nutné počítat s tím, že příliš nevydrží a vás čeká koupě nového, tudíž finanční ztráta. Zde platí, že je lepší si připlatit za kvalitní čerpadlo, které nezkoroduje. Širokou nabídku spolehlivých čerpadel najdete na stránkách RedEd.

 

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4