Jak na značení rizikových míst ve výrobních prostorách

Bezpečnostní značení podlah

Výrobní prostory jsou jako magnetem pro úrazy, proto je vhodné udělat maximum pro bezpečnost zaměstnanců. Jednou z možností jak zlepšit pracovní prostředí je řádné značení rizikových oblastí. Tyto značení v konečné fázi pomůžou ve více oblastech výroby, protože mohou zajistit větší plynulost provozu.

V závislosti na tom, jaké výrobní pracoviště se rozhodnete opatřit rizikovým značením záleží na výběru barev a typu rizikového značení. V zásadě je několik typů bezpečnostního značení, a to lepící piktogramy, cedule a značky, lepící pásky na podlahy, protiskluzové pásky, a nástřikem zabarvené oblasti. 

 

Schody a únikové cesty

Co mají výrobní prostory společné s jinými budovami je nutnost řádného značení schodů a únikových cest v případě nebezpečí. Tyto prostory je třeba mít viditelně označené i v případě výpadku proudu. Ideální jsou značené tabulky se šipkami k únikovým východům a nad nimi, dále jsou oblíbené fluoreskující šipky navádějící k únikovému východu a dále značení prvního a posledního schodu každé části schodiště. Vhodné je pro zvýšenou bezpečnost pořídit protiskluzové pásky na schody.

 

Další důležité oblasti, které potřebují specifické bezpečnostní značení:

  • Sklady, skladovací prostory a regály
  • Kotelny
  • Elektrické instalace
  • Průmyslové rozvody a potrubní systémy
  • Příčky, stěny, dveře a vrata
  • Dopravní komunikace a nebezpečný prostor
  • Rampy
  • Opravny a výrobny aut
  • Prostředky pro první pomoc

 

Naše tipy

Před aplikací jakéhokoliv bezpečnostního značení si vytvořte plán, kde budete mít rozkreslené jednotlivé oblasti a linie a v jakých barvách. Tento plán Vám také pomůže vypočítat, kolik metrů budete potřebovat z hlediska bezpečnostní pásky na podlahu a jaká přibližná cena Vás tedy v konečné fázi čeká.

Pokud se budete rozhodovat nad barevným značením prostor, vyberte si nejlépe pár barev, které budou zastupovat klidně více situací, protože velké množství barev na pracovišti může působit zmateně a těžce se pamatuje.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4